Mandala – kolorowanki #2

Przedstawiam wam kolejną odsłonę kolorowanek. Tym razem podjęłam tematykę mandali. Bardzo spodobał mi się ten wzór do rysowania, jest centralny, posiada symetrię. Rysowanie wzorów prosto „z głowy” bardzo pobudza wyobraźnię osoby rysującej. Mogę dodać jeszcze, że tworząc kolejne prace, coraz bardziej wchodziłam w detal.

Temat mandali zainteresował mnie głównie z powodów wizualnych, ale warto się przyjrzeć co one oznaczają. Mandala jest to motyw artystyczny, który występuje głównie w sztuce buddyzmu tantrycznego. Z biegiem historii stała się jedną z metod medytacji. Mandale to harmonijne połączenie koła i kwadratu, gdzie obie figury posiadają wspólny punkt centralny.

Samym mandalom i aktom ich tworzenia, przypisuje się wiele ciekawych właściwości np. energetyzujące, relaksujące, wyciszające, uspokajające, rozładowujące oraz terapeutyczne w leczeniu nerwic oraz lekkich zaburzeń psychicznych. Rysowanie mandali pozwala również na rozwijanie zdolności manualno–artystycznych bowiem dobieranie i łączenie kształtów, materiałów i kolorów, rozwija pamięć wzrokową, koncentrację, wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Rysowanie mandal sprzyja integracji wewnętrznej, rozwijając łatwość komunikacji z otoczeniem oraz łatwość wyrażania siebie jak i łagodzi napięcia i agresję wewnętrzną. Rysowanie mandal jest stosowane w arteterapii. [źródło]

Każde z 4 narysowanych propozycji możecie pobrać za darmo. Linki do pobrania znajdują się bezpośrednio pod każdą pracą. Kolorowanki są przygotowanie do wydruku na formacie A5.

Jeżeli wam się podoba i podejmiecie się kolorowania, to wstawcie zdjęcie na fb bądź na instagrama, oznaczcie mnie, z chęcią obejrzę wasze prace.

Mandala 1
Mandala 1

POBIERZ MANDALA 1

 

Mandala 2
Mandala 2

POBIERZ MANDALA 2

 

Mandala 3
Mandala 3

POBIERZ MANDALA 3

 

 

mandala 4
mandala 4

POBIERZ MANDALA 4

MIŁEGO KOLOROWANIA 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s